Teenused

Pakume mitmekülgseid teenuseid, sealhulgas hambaravi, igemeravi ja proteesimist, et tagada teie suu tervis ning naeratuse ilu.

Hambaravi

Või helista meile +372 5646 9508

Igemeravi

Või helista meile +372 5646 9508

Proteesimine

Või helista meile +372 5646 9508

Miks igemehaigused tekivad?

Peamine igemehaiguste põhjus on mikroobidest koosnev hambakatt (kleepuv, värvitu hambaid kattev kile). Kuid haiguse tekkimisele aitavad kaasa ka teised põhjused.

Suitsetamine ja muud tubakatooted

Suitsetamist on loetud teiste tõsiste tervisehäirete põhjuseks nagu vähk, kopsu- ja südamehaigused ja muud. Suitsetamist loetakse ka parodontiidi tekkimise oluliseks riskifaktoriks. Viimased uuringud näitavad, et suitsetamine on üks kõige olulisem parodontiidi tekkimise ja süvenemise riskitegur.

Diabeet

Diabeet on haigus, mis tekib muutunud suhkrutasemest veres. Diabeet tekib kas insuliini (hormoon, mis reguleerib suhkru kasutamist organismis) tootmise puudulikkusest või keha võimetusest kasutada insuliini korrektselt. Ameerika Diabeedi Assotsiatsiooni andmetel on Ühendriikides kuusteist miljonit diabeedihaiget. Kusjuures arvatakse, et üle poole juhtumitest jääb diagnoosimata. Kui Te olete diabeetik, siis Teil on kõrgenenud vastuvõtlikkus põletikuliste haiguste suhtes, kaasaarvatud igemepõletikud. Need põletikud omakorda halvendavad keha võimet toota ja ladustada insuliini, mis teeb Teie suhkruhaiguse kontrolli all hoidmise raskemaks ja halvendab ka põletike kulgu, võrreldes mitte-diabeetikutega.

Rasedus ja puberteet

Spetsiifilistel perioodidel oma elus vajad Sa erilist hoolt. Näiteks ajal, millal Sa küpsed ja muutud, nagu puberteet ja menopaus, ning ajal, millal Sul on erilised tervise vajadused, nagu menstruatsioon ja rasedus. Nendel perioodidel toimuvad kehas hormonaalsed muutused. Need muutused puudutavad mitmeid keha kudesid, kaasaarvatud igemeid. Igemed võivad muutuda tundlikuks ja reageerida hormonaalsetele muutustele. See võib teha Sind igemehaigustele vastuvõtlikumaks. Viimased uuringud näitavad, et igemehaigetel naistel sünnivad seitse korda sagedamini enneaegsed või alakaalulised beebid.

Stress

Nagu Sa tõenäoliselt tead, on stress seotud mitmete eluohtlike seisunditega nagu kõrgvererõhk, vähk ja hulk teisigi. Mida Sa ei pruugi teada, on see, et stress on ka igemehaiguste riskitegur. Uuringud näitavad, et stress takistab kehal võitlemast põletikega, kaasaarvatud igemepõletikega.

Ravimid

Mõned ravimid nagu suukaudsed antibeebipillid, antidepressandid ja mitmed südamerohud võivad mõjutada Sinu suuõõne tervist. Sellepärast nii nagu apteekrit või oma perearsti, peaksid Sa teavitama ka oma hambaarsti kõikidest muutustest oma üldtervises ja ka ravimitest, mida kasutad.

Hammaste kiristamine ja kokkusurumine

Kas keegi on Sulle öelnud, et Sa krigistad öösiti hambaid? Kas Su lõualuu on hell eksamite ajal või siis, kui lahendad probleeme tööl? Suur mehaaniline koormus, mis tekib nende harjumuste korral, võib kiirendada kudede hävimist, mida tekitavad igemehaigused.

Toitainete puudulikkus

Nagu Te võite teada, siis dieedid, mille korral süüakse väheste toitainete sisaldusega sööke, vähendavad immuunsüsteemi vastupanuvõimet põletikele. Parodontiit on tõsine infektsioosne haigus, vaegtoitumine halvendab igemekudede seisundit.

Geneetika

Teaduslikult on tõestatud, et ligikaudu 30% elanikkonnast on geneetiline eelsoodumus haigestuda parodondi haigustesse. Vaatamata perfektsele suuhügieenile on nendel inimestel kuus korda kõrgem risk haigestuda igemehaigustesse. Nende inimeste tuvastamine geneetiliste testidega aitab haigust ennetada ja õigeaegselt ravida.