headerphoto

Mittekirurgiline ravi (MKR)

MKR eeliseks on see, et selline ravimeetod on kõige odavam ja kõige vähem sekkuv. MKR seisneb tavaliselt ladestuste eemaldamises hammastelt (mikrobiaalse biokile ja hambakivi eemaldamine juure pindadelt) ja juurepindade silestamises (mikroobide mürkainete eemaldamine juurepindadelt igemetaskutest ja –vagudest). Samuti manustatakse selle ravi käigus paikseid antibiootikume või antiseptikume. Ravi üheks osaks on ka patsiendi immuunsuse kohandamine, sõltuvalt konkreetsest haigusloost.

Paljude patsientide abistamiseks piisab ainult MKR protseduuridest ja nad ei pruugi vajada kirurgilist ravi. Kuid leppima peab faktiga, et igemehaiged peavad käima regulaarsetel järelkontrollidel ja profülaktilistel visiitidel.

Mittekirurgilisel ravil on ka teatud piirid. Mõningatel juhtudel, kui ei saavutata igemete tervist, tekib vajadus kirurgiliste protseduuride järele. Igemekirurgia aitab taastada haiguse poolt kahjustatud hamba kinnituskudede anatoomiat ja taastab patsiendi võimaluse pidada vajalikku suuhügieeni.

Tasuta online konsultatsioon 24h

Alusta vestlust!

 

Kontrolli oma igemehaiguste riski!

Paljud põevad igemehaiguseid, kuid ei ole sellest teadlikud. Alljärgnev test aitab Sul hinnata igemehaiguste põdemise riski.

Alusta testiga siit Igemehaiguste testi sooritamine